Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Több milliárd fontos pénzügyi kölcsönt akar adni Nagy-Britannia Írországnak - közölte a brit pénzügyminiszter. George Osborne azt mondta: London a nemzetközi mentőcsomag részeként ajánlja fel a kölcsönt Dublinnak.
Osborne azt mondta a BBC-nek: a brit kormány, mint "a Nemzetközi Valutaalap tagja elkötelezett abban, hogy partner legyen az ír gazdaság megsegítésében." A bejelentés egy nappal azután hangzott el, hogy az ír kormány nemzetközi pénzügyi segítséget ért a bankszektor összeomlása miatt az Európai Unótól és az IMF-től.
Nagy-Britania kétoldalú megállapodás alapján nyújtott kölcsönt ad, mivel nem tagja az euróövezetnek, és nem is akar a része lenni. "Írország nagyon közeli gazdasági szomszédunk, és partnerünk" - mondta a brit pénzügyminiszter utalva arra, hogy London nem az Európai Unió tagjaként ad segítséget.
Az interjúban megkérdezték Osborne-t, hogy hétmilliárd fontos lesz-e a kölcsön. Erre azt válaszolta, hogy körülbelül, de pontos összeget nem mondott, csupán annyit közölt, hogy több milliárdról van szó, de nem tízmilliárdról.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.