Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Népegészségügyi termékdíjat vetne ki a kormány a töményen sózott és cukrozott élelmiszerekre és italokra, és a korábbi elgondolásokhoz képest szűkült a megadóztatásra javasolt terméklista, amelyre egyelőre nem kerültek fel a hamburgerek, a készételek és az alkoholféleségek - írja a Világgazdaság.
A lap szerint hamarosan a kormány elé kerül a tervezet, amely alapján a termékdíjat úgynevezett egyfázisú forgalmi adóként vetnék ki, mértéke a termékek só- és cukortartalmának függvényében eltérő lenne. Például az energiaitalok literére 200 forint lenne a népegészségügyi termékdíj.
A termékdíjas listára azokat az ételeket, italokat vették fel, amelyek só- és cukortartalma az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet tudományos vizsgálatai szerint az egészségügyi határértéket meghaladja. A lap szerint előkelő helyen szerepel a listán például a palackozott jeges tea, a kóla, az összes cukrozott üdítő, az energiaitalok, a dobozos jégkrémek, a sós levesporok, a chipsféleségek, a sós ropogtatnivalók.
A tervek szerint a jövő januártól bevezetendő díjból 20-30 milliárd forint bevételt várnak, ennek egy részét népegészségügyi célokra (egészségmegőrzés, szűrővizsgálatok, oktatás), másik részét az ágazatban dolgozók bérének növelésére fordítanák - írta a Világgazdaság.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.