Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 383,43 pontos csökkenéssel, 20 427,88 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 1,84 százalékkal gyengült.
A nyitást megelőzően elemzők azt mondták, negatív nemzetközi hangulatban eséssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca az MTI által megkérdezett szakértők szerint. Továbbra is negatív a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők nyugtalanok az európai adósságválság, és a hatalmas méretű amerikai eladósodás miatt - mondta Varga Zoltán, a QUAESTOR Értékpapír Zrt. elemzője. Így a hazai piac is veszteséggel indíthatja a napot. A hangulatra leginkább az OTP és a Mol lehet érzékeny, a gyógyszerpapírok pedig némileg jobban szerepelhetnek. A bankpapír esetében az ötezer forintos szint letörése újabb teret nyitna meg lefelé, míg a Mol részvényárfolyamán 19 200 forintnál történhet ugyanez. Az OTP megítélését negatívan érinti a svájci frank szárnyalása, hiszen így tovább nőhet a nem fizető hitelek aránya a portfólióban, mely hatást csak részben tompítja a kormány hitelfizetés-könnyítési csomagja - magyarázta a QUAESTOR Értékpapír Zrt. elemzője.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője úgy látja, hogy a feltörekvő piacok eséséhez közelítve a fejlett piacok sem "festenek jól". A magyar piacon a svájci frank/forint árfolyama van a középpontban, amit legjobban a magyar bankpapír, az OTP szenved meg. Az OTP technikai elemzésén az látszik, hogy amikor ilyen mennyiségben adták el a bankpapírt, mint az utóbbi napokban, akkor - 2009 óta - ez rövid távon mindig az árfolyam alját jelentette. Szerdán nyitásban veszteségre számít Balásy Zsolt az amerikai zárások alapján és úgy ítéli meg, hogy bár rövid távon elképzelhető "felpattanás" hosszabb távra "korai részvényt venni".
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 321,71 pontos, 1,52 százalékos csökkenéssel, 20 811,31 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 18,0 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Az elemző szerint egyelőre nem látszik semmiféle fordulat, csak tippelni lehet, hogy mely szinteken fog megfordulni az aggasztó tendencia. A Mol árfolyama 495 forinttal, 2,50 százalékkal 19 305 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 220 forinttal, 4,19 százalékkal 5031 forintra esett, forgalmuk 14,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,50 százalékkal 543 forintra erősödött, forgalma 441,0 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 300 forinttal, 0,81 százalékkal 37 300 forintra nőtt, a részvények forgalma 567,9 millió forintot ért el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?