Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az euróövezet csupán néhány hónapot nyert a csütörtök kora reggeli megállapodással, rengeteg mozaik hiányzik még az átfogó megoldásból - mondta Kenneth Rogoff, a Harvard Egyetem közgazdászprofesszora a Bloomberg üzleti hírcsatorna elemzőműsorában, közép-európai idő szerint péntek hajnalban.
A gazdasági válságokról szóló egyik legnagyobb hatású közgazdasági mű, a "This time is different" társszerzője az amerikai üzleti csatornának kifejtette: alapvető intézményi gondok vannak az euróövezetben, amelyeket meg kellene oldaniuk a vezetőknek, hogy tartós megoldás szülessen a válságra.
A piacok csütörtöki optimizmusával kapcsolatosan Rogoff kijelentette: "a befektetők most annak örülnek, hogy nem ma lett vége" az euróövezetnek. A piacok most nem tekintenek hosszabb távon előre - tette hozzá.
Az euróövezeti megállapodás motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközhöz (EFSF) való esetleges kínai hozzájárulással kapcsolatosan elmondta: várhatóan nem vesznek részt hosszabb távon az euróövezeti országok finanszírozásában.
Arra a kérdésre, hogy milyen hatással van a válság az amerikai gazdaságra, Rogoff elmondta: az euróövezeti gondoktól való félelem a meghatározó tényező. Úgy fogalmazott: nincs az amerikai bankoknál sok euróövezeti adósság, nem olyan jelentős a két térség közötti kereskedelem, de ha az euróövezet bedőlne, az - az európai gazdaság méreténél fogva - rengeteg negatív hatással járna a világgazdaság egészére nézve.
A közgazdász hangsúlyozta: most a legfontosabb az, hogy Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök világos képet adjanak arról, milyen irányban haladnak a tárgyalások. Gyors megállapodásnak kell születnie az intézményi, illetve az alapszerződést érintő kérdésekben, és "meg kell mutatniuk, hogy miért éri meg folytatni ezt az egészet".
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?