Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Mol csoport a tavalyi 34 millió dollárról 191 millió dollárra növeli az idén horvátországi kutatási és kitermelési kiadásait - közölte a magyar olajipari vállalat pénteken a Hina horvát hírügynökség jelentése szerint.
A Mol arról számolt be, hogy kutatásra és kitermelésre összesen 1,1 milliárd dollárt fordít az idén, ami közel duplája a tavalyi 545 millió dollárnak. Ebből az összegből 552 millió dollárt költ kutatásra és kitermelésre Közép- és Kelet-Európában.
A csoport Horvátországban 62 millió dollárt fektet be kutatásra, ami 12-szerese a tavalyinak, és 129 millió dollárt lelőhelyek fejlesztésére, négyszer többet, mint tavaly.
A Mol arról is beszámolt, hogy egyebek között 37 millió dollárt költene olaj- és gázkutatásra, illetve kitermelésre Szíriában. A beruházás azonban elsősorban attól függ, hogy az INA képes lesz-e felújítani tevékenységét a nyugat-ázsiai országban, és hogy mikor.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.