Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Kereskedelmi Világszervezet fellebbviteli testülete szerint 3-4 milliárd dollár értékű illegális állami támogatáshoz juthatott kutatási ösztöndíjakkal, illetve helyi adócsökkentésekkel 1989 és 2006 között az amerikai Boeing – ezt Ron Kirk, az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője jelentette be hétfőn.
A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szerint tavaly az európai kormányok ennek többszörösével, körülbelül 18 milliárd dollárral támogattak egy másik céget, az Airbust.
Washington kész arra, hogy a WTO által kimutatott összes támogatási tétellel érdemben foglalkozzon - mondta Kirk.
Az Egyesült Államoknak fél éve van arra, hogy megszüntesse az esetlegesen még fennálló illegális gyakorlatot.
Az Airbus és a Boeing évek óta harcol a támogatások ügyében a WTO-val.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.