Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az olasz családok 16,3 százaléka él szegénységben – derül ki az Istat olasz statisztikai hivatal felméréséből. A 2011-re vonatkozó adatok szerint az olasz lakosság 11,1 százaléka él a szegénységi küszöb alatt, ami több mint nyolcmillió embert.
A családok további 5,2 százaléka a mélyszegény kategóriába esik, vagyis a saját létfenntartásához szükséges anyagiakkal sem rendelkezik.
A statisztikai hivatal egy kétfős, gyermektelen család létminimum szintjét havi nettó 1011,03 euróban határozta meg - vagyis ez a szegénységi küszöb.
A szegények száma 2010-hez képest nem emelkedett jelentősen, de az olasz családok életszínvonala sokat esett elsősorban a fizikai munkából élők között - állapította meg a felmérés.
Az Istat ugyanakkor kiemelte, hogy a családok további 7,6 százaléka él alig valamivel a létminimum felett, melyek esetében elég akármilyen váratlan kiadás, és máris a szegények közé süllyedhetnek.
A családok helyzete Olaszország déli tartományaiban a legsúlyosabb, ahol egynegyedük szegény és nyolc százalék tartozik a mélyszegények közé.
Az északi Trentóban a családok 3,4 százaléka szegény, Lombardiában 4,2 százalék, Venetóban és Valle d’Aostában 4,3, miközben Szicíliában 27,3 és Calabriában 26,2 százalék a szegénységben élő családok aránya.
A Codacons fogyasztóvédő egyesület azonnali “családvédő” intézkedéseket sürgetett a római kormánytól hangsúlyozva, hogy tavaly óta a családok még szegényebbek lettek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.