Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Üdvözölték a szakértők azt az elképzelést, amely szerint az egészségbiztosítási járulékfizetésre is plafont állítana be a kormány – írja a Népszabadság csütörtöki száma.
A nyugdíjbiztosítási járulékhoz hasonlóan az egészségbiztosítási járulékfizetésre is plafont állítana be a kormány, bár a terv még nem végleges, így nem tudni, hol húznák meg a határt – írta a Népszabadság csütörtökön.
Jelenleg aki 7 millió 942 ezer 200 forintnál nagyobb járulékalapra tesz szert egy évben, annak minden további forintja után már nem kell újabb nyugdíjjárulékot fizetnie, a felső határt minden évben törvény szabályozza.
Az egészségbiztosítás esetében viszont nincs ilyen szabály: akármennyit keres valaki, minden egységnyi bevétel után meg kell fizetnie a járulékot. A lap szerint ez oda vezet, hogy a nagyobb keresetűek adóoptimalizációval próbálják kivonni a jövedelmüket az egészségbiztosítási járulék fizetése alól: vagy tőkeágon veszik inkább ki a pénzt a cégből, vagy külföldön.
Nehéz felmérni, hogy ezáltal mekkora bevételtől esik el a társadalombiztosítás, de az biztos, hogy ha bevezetnék a plafont az egészségbiztosításban, akkor ez első lépésben ugyan néhány tízmilliárd forinttal megrövidítené a tb-kasszát, ám a változó jogszabályi környezet hazacsalogathat olyan pénzeket, amelyek eddig nem jelentek meg a kasszában.
A lap által megkérdezett szakértők mindegyike üdvözölte az ötletet, megjegyezve, hogy a táppénzfizetés is maximalizált, vagyis a plafon beépítése az egészségbiztosításba egyáltalán nem rendkívüli.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Új tevékenységek az Árad a Tisza Kft-nél.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.