Kis pluszban nyitott a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 14,67 pontos emelkedéssel, 18 757,57 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,08 százalékkal erősödés.

  • MTI MTI
Kis pluszban nyitott a BUX

Szatmári Tamás, a Raiffeisen üzletkötője a szerdai kereskedés nyitása előtt azt mondta: óvatos felfelé menetre számít a BÉT-en, ahol továbbra is alacsony maradhat a forgalom. A kedden jól szereplő OTP árfolyama ismét lendületet vehet, miután kedden az egyik cég vételre ajánlotta a bankpapírt – tette hozzá.

A CIB Bank reggeli elemzése szerint a keddi eseménytelen kereskedési nap után a kelet-közép-európai régióban a lengyel kamatmeghatározó ülés tarthat számot nagyobb érdeklődésre. A piaci várakozások szerint a lengyel központi bank 25 bázisponttal, 4,5 százalékra csökkenti irányadó kamatát. A fejlett piacokon a végleges európai beszerzési menedzser indexek (PMI) várhatóan nem okoznak nagy meglepetést, így a figyelem középpontjában az amerikai ADP munkaerő-piaci felmérés állhat, amely már jelzést adhat a pénteki átfogó foglalkoztatási adatokról.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,91 pontos, 0,23 százalékos csökkenéssel 18 742,90 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 5,7 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 175 forinttal, 0,94 százalékkal 18 470 forintra csökkent, 790,7 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 32 forinttal, 0,81 százalékkal 3970 forintra erősödött, forgalmuk 3,8 milliárd forint volt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.