Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Magyar Nemzeti Bank negyedévente kiadja inflációs előrejelzését, ami jelzi, hogy várhatóan mennyit fog romlani pénzünk értéke a következő két évben. Az aktuális jelentés kifejezetten pozitív, e szerint alig 2,2 százalékkal ér majd pénzünk kevesebbet egy év múlva. A csökkenés a reálkamatokat sem hagyja változatlanul.
A Magyar Nemzeti Bank negyedévente kiadja inflációs előrejelzését, ami jelzi, hogy várhatóan mennyit fog romlani pénzünk értéke a következő két évben. Az aktuális jelentés kifejezetten pozitív, e szerint alig 2,2 százalékkal ér majd pénzünk kevesebbet egy év múlva. A csökkenés a reálkamatokat sem hagyja változatlanul – írja a Bankmonitor.hu. A jelenlegi értékek szerint a következő egy évben pénzünk értéke 2,7 százalékot veszít majd, így a betéteken több mint 3 százalékos reálkamatot lehet elérni, Nyugat-Európában ez a szám 0 százalék körül van.
Példáként említhetjük, hogy az Ersténél 500 ezer forint egy éves lekötésével 6,09 százalékos EBKM-et érhetünk el, és több más banknál is találkozhatunk még 5-6 százalék közötti kamattal. Ez azt jelenti, hogy akár 3 százalékot is meghaladó reálkamatot könyvelhetünk el megtakarításunkon.
Amellett, hogy a reálkamatok (és reálhozamok) az alacsony infláció mellett kifejezetten magasak, fontos az is, hogy így Magyarország tartani tudja a Nemzeti Bank által kitűzött inflációs célt. A jelenlegi várható értékek szerint 2015-ig 3 százalék alatt marad majd a pénzromlás mértéke.
Emellett ugyanakkor azt sem érdemes elfelejteni, hogy a jegybank folytathatja az alapkamat csökkentését is, így a banki kamatok is ennek megfelelően tovább eshetnek, ami már viszont negatív irányba módosíthatja a reálkamattal kapcsolatos várakozásokat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.