Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A görög kormányfő személyes közbenjárásával változott a görög DEPA és DESFA gázcégek privatizációs tenderének pár pontja, így sikerülhet megtartani az orosz Gazprom érdeklődését. Az oroszok ugyanakkor attól félnek, hogy miután nyernek, az EU gátat szabhat a görög piacra történő belépésének, vagy Görögország távozik az eurózónából.
A görög kormány a Gazprom lobbijának hatására megszüntette azt a záradékot a DEPA gázcég privatizációs tenderében, amely előírja, hogy a győztes vállalatnak 20 százalékos, vissza nem térítendő letétet kell befizetnie – írja az EnergiaInfó. Az orosz vállalat ugyanis attól tartott, hogy az Európai Unió (EU) versenyjogi bizottsága nyertesként elvetné őket, így elvesztenék végül a 900 millió eurót, amit a görög gázvállalatnak fizetnének. Az összeg végül a 180 milliót is elérheti.
A fentiek mellett más pontok is változtak a pályázati kiírásban. A korábban meghatározott, április 29-én lejáró pályázatbenyújtási határidő május 10-re változott, egy új záradék értelmében pedig a görög privatizációs ügynökség, a TAIPED minőségi garancialevelet is bekérhet. A testület büntetést (kártérítést) is kiszabhat, ha a tender győztese visszakozik. A villamosáram-termelők 600 millió eurós tartozása, amiért a TAIPED, azaz végső soron a görög állam kezeskedik, a DEPA-hoz tartozik. Az új, a független energiatermelők (IPP) követelései című pont alapján a TAIPED kezességet vállal a tartozásokért, amíg a DEPA új vezetősége fel nem áll.
A Gazprom emellett azt is elérte, hogy a TAIPED elfogadja az Euro Clause nevű záradékot, amelynek értelmében a vásárlás semmissé válik, és az addig befektetett összeg visszatérítendő, amennyiben Görögország elhagyná az eurózónát. Görög sajtóinformációk szerint Antonisz Szamarasz görög miniszterelnök személyesen gondoskodott arról, hogy ezek a változtatások bekerüljenek a kiírásba, mivel a francia GDF és az olasz ENI nem lelkesedik a görög DEPA megvételének ötletéért, így a Gazprom maradhat a legkomolyabb kérő.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.