Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 44,46 pontos, 0,24 százalékos csökkenéssel, 18 241,61 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek a keddi záráshoz képest.
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője azt mondta: Európában sem látni különösebb mozgást, jellemzően fél százalékon belül vannak a piacok. Az OTP a nap első felében, a viszonylag pozitív hangulatban próbálkozott, de a nap végére, ahogy az európai hangulat elkezdett olvadozni, a magyar piac is gyengült.
Az üzletkötő a magyar bankpapírral kapcsolatban kiemelte: árfolyama 4765 forinttal megközelítette a 4400-4800 forintos sáv tetejét, amiben korábban mozgott, és onnan fordult vissza az árfolyam, az európai piacok délutáni megtorpanásával összhangban.
A Richter ugyanakkor több mint 1 százalékot tudott emelkedni. A gyógyszeripari cég papírjával kapcsolatban megjegyezte: kiszélesítették a 15-17 éves korosztályra annak a fogamzásgátló gyógyszernek a felhasználását, amelyhez a Richter szállítja a hatóanyagot Amerikába. Ez minimális mértékben javíthatja a társaság árbevételét, és esetleg ez is megjelenhetett a papír csütörtöki emelkedésében.
A Mol ára 40 forinttal, 0,25 százalékkal 16 100 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 37 forinttal, 0,78 százalékkal 4699 forintra esett, forgalmuk 4,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,67 százalékkal 413 forintra gyengült, forgalma 1,3 milliárd forint volt.
A Richter 450 forinttal, 1,33 százalékkal 34 200 forintra erősödött, forgalma 2,1 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis értéke 59,5 millió forintos forgalom mellett 25 forinttal, 0,14 százalékkal 17 930 forintra csökkent.
A BUMIX 960,92 ponton zárt csütörtökön, ez 2,10 pontos, 0,22 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.