Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyre több kereskedelmi lánc teszi lehetővé Szerbiában, hogy a vásárlók ne azonnal, hanem akár csak egy évvel később fizessék ki a számlát, vagyis már a kenyeret és a tejet is meg lehet vásárolni hitelre - számolt be a legújabb hitelezési formáról több szerbiai gazdasági portál is a héten.
Néhány évvel ezelőtt a szerbiai lakosok bútorra és műszaki cikkekre vették fel hiteleiket. A gazdasági válság, a munkanélküliség magas aránya, az alacsony fizetések, az infláció, valamint a folyamatos drágulás miatt azonban manapság egyre többen vannak, akik a bevásárlás értékét is csak később fizetik ki, vagy részletekben törlesztik.
A Vecernje Novosti című szerbiai napilap adatai szerint tavalyhoz képest 10 százalékkal esett vissza a kiskereskedelmi forgalom az országban. A vásárlóerő csökkenését a boltok azzal igyekeznek ellensúlyozni, hogy lehetővé teszik a késleltetett fizetést.
"A kereskedelmi láncoknak a jelenlegi körülmények mellett a semminél kifizetődőbb, ha hitelt biztosítanak az ügyfeleknek. Ez semmiképpen nem jó a gazdaság fejlődése szempontjából, de szerencsére csak a magánvállalatok tesznek ilyen lépéseket, úgyhogy nem az állami költségvetésből kell elvonni eszközöket" - nyilatkozta a lapnak Aleksandar Stevanovic közgazdász.
A kereskedelmi láncok hiteleit összegezve a Vecernje Novosti és a Kamatica nevű internetes portál megállapította, hogy mindenhol lehet hitelbe vásárolni, csak a feltételek változók. Van olyan áruház, ahol 90 nap a türelmi idő, de olyan is, ahol 365 nap. Általában kamatmentes hitelről van szó, és nem szabják meg a vásárlás értékének sem a minimumát, sem a maximumát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.