Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 51,85 pontos, 0,26 százalékos csökkenéssel, 19 544,61 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 11,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgató-helyettese az MTI-nek elmondta: volt érdeklődés csütörtökön a hazai részvények, főként a Richter és az OTP papírjai iránt, délutánra azonban elromlott a nemzetközi hangulat.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed jövő heti ülése előtt inkább kivárás, kockázatkerülés, illetve profitrealizálás jellemzi a befektetőket - közölte a szakértő. A lefelé induló nyugat-európai és amerikai piacok lehúzták a BUX-ot a nap végére - tette hozzá.
A Mol 150 forinttal, 1,05 százalékkal 14 150 forintra csökkent, 379,2 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,11 százalékkal 4580 forintra esett, forgalmuk 5,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,33 százalékkal 308 forintra erősödött, forgalma 254,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,21 százalékkal 4800 forintra nőtt, a részvények forgalma 5,4 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 1414,96 ponton zárt csütörtökön, ez 5,62 pontos, 0,40 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.