Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Februárra 22 934 milliárd forintra hízott a magyar államadósság, a komolyabb januári növekmény után ez újabb történelmi rekordot jelent.
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) adatai szerint 2014. február 21-én a központi költségvetés adóssága az előzetes adatok alapján 22 934,8 milliárd forintot tett ki, ami 936,2 milliárd forintos növekedést jelent a 2013. év végi adóssághoz képest. Az adósság a 2014-es várható GDP-előrejelzés alapján a GDP 78,0 százalékát tette ki.
Az ÁKK adatai szerint tavaly decemberről idén januárra egyetlen hónap leforgása alatt 845,6 milliárd forinttal növelték az adósságot a megnövelt kibocsátással. A januárban beállított 22 844,2 milliárd forintos érték is már történelmi rekord volt. A Napi.hu azt írja, hogy az elfogadott 2014-es költségvetési törvény szerint az év végére a központi költségvetés bruttó adóssága 23 392,7 milliárd forint lehet, az önkormányzatok 40 és ez egyéb kormányzati szervezetek 163,4 milliárd forintos adóssága mellett.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.