Egyre nagyobb a krími pénzkáosz

Ki rubelben, ki hrivnyában fizet az Oroszországhoz csatolt Krím fővárosában néhány nappal azután, hogy a rubel is hivatalos fizetőeszközzé vált a fekete-tengeri félszigeten. A vevőtől és a bolttól függ, ki mivel fizet illetve miben adnak vissza. Egyes helyeken kettős ármegjelölést alkalmaznak, és a hrivnya mellett feltűnnek a rubeles árak is.

  • MTI MTI
Egyre nagyobb a krími pénzkáosz

Az MTI tudósítója csütörtökön járt olyan boltban, ahol elfogadtak rubelt és vissza is tudtak adni az orosz fizetőeszközzel, máshol lehetett fizetni rubelben, de csak hrivnyában volt visszajáró. Megint máshol nem fogadnak el rubelt, még ragaszkodnak a hrivnyához.

Az Ukrajnától elszakadt Krímben hétfőn az ukrán hrivnya mellett hivatalos fizetőeszközzé vált a rubel is, kedd óta pedig a Krímben élő körülbelül 500 ezer nyugdíjas az orosz fizetőeszközben kapja járandóságát. A félszigeten Ukrajna többi területéhez képest jóval magasabb a nyugdíjasok aránya.

Volodimir Fruszlov, a krími magyar nemzeti kisebbség érdekeit képviselő Krími Magyar Társaság elnöke, üzletember azt mondta: a félsziget Oroszországhoz való csatolásának folyamatában az egyik legfontosabb feladat a pénzügyi és bankszektor minél gyorsabb átállítása, hiszen a kifizetésekkel gondok vannak, az üzleti élet, főleg a kis- és közepes vállalatok szintjén az utóbbi hetekben sok területen szinte megbénult.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.