szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fidesz kitart "a magyar kis- és középvállalkozásokat segítő törvény", azaz a plázastop mellett – így reagált a kormánypárt a brüsszeli döntésre, miszerint kötelezettségszegési eljárást indítanak hazánk ellen. A párt szerint Brüsszel a multik oldalára állt.

A Fidesz szerint a plázastop miatt indított kötelezettségszegési eljárással a brüsszeli bürokraták megint nem a nemzeti érdekek mellett dönöttek, hanem a multik oldalára álltak. A Fidesz azonban kitart a magyar kis- és középvállalkozásokat (kkv) segítő döntése mellett – jelentette ki Hoppál Péter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, reagálva az Európai Bizottság által indított eljárásra, amelynek részleteit a kormány szakértői vizsgálják.

"A 2002 és 2010 között nyakra-főre épült plázák (...) minimális ellensúlyozását szolgáló törvényünk a hazai kiskereskedőket hozta kissé jobb helyzetbe", mint amilyenben a szocialisták kormányzásának idején voltak – mondta a szóvivő. Meglátása szerint a magyar kkv-k melletti kiállás érdemben nem rontja a nagy bevásárlóközpontok gazdasági pozícióit.

A Fidesz–KDNP éppen azért állított – egyedüliként – "nemzeti listát" az európai parlamenti (EP-) választásra, mert arra készülnek, hogy képviselőiknek az EP-ben határozottan ki kell majd állniuk a magyar föld, a magyar pálinka, a magyar akác, az Erzsébet-program, a rezsicsökkentés eredményei és a plázastop mellett is – hangsúlyozta Hoppál Péter.

Fontosnak nevezte, hogy a májusi EP-választáson a magyarok újra erősítsék meg azt a szándékukat, amely szerint "igenis erős nemzeti érdekképviseletre van szükségünk Brüsszelben". Sem a baloldaliak esetenként az ország ellenében történő brüsszeli politizálása, sem a Jobbik "felesleges és káros handabandázása" nem segíti a nemzeti érdekek érvényesítését az Európai Unióban – fogalmazott a Fidesz szóvivője.

A vállalati szektorral kapcsolatban Hoppál Péter megjegyezte azt is – utalva a GKI friss felmérésére –, hogy utoljára másfél évtizede voltak olyan optimisták a cégek, mint most. Különösen az építőipari vállalkozások körében javult jelentősen a gazdasági körülmények alakulásának megítélése – hívta fel a figyelmet. Kiemelte továbbá, hogy a régióban a magyar gazdaság növekszik a legnagyobb mértékben, a cél pedig az, hogy 2016-ra már 4 százalékos legyen a bővülés.

Magyarország nagy lehetőségek előtt áll a 2014–2020-as európai uniós fejlesztési ciklusban is, hiszen az egy főre jutó fejlesztési támogatást nézve a harmadik legmagasabb összeget harcolta ki a kormány – mondta Hoppál Péter, aki kijelentette: "nem fogjuk hagyni, hogy a bukott baloldal és az unióellenes szélsőséges erők veszélyeztessék ezt a 2014-2020 közötti újabb fejlődési esélyünket".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!