szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Vajon hányszor küldte el önéletrajzát különböző álláshirdetésekre és nem kapott választ? Mindennek az lehet az oka, hogy nem sikerült CV-jével lenyűgöznie az álláshirdetőket. Tippek arra, hogyan is kerüljünk el olyan hibákat, melyek tönkre tehetik jelentkezésünket.

Biztos sokszor küldte már el úgy önéletrajzát egy álláshirdetésre, hogy nem kapott végül választ. Ennek az lehet az oka, hogy nem sikerült az önéletrajzzal lenyűgözni az álláshirdetőt. A Business Insider most összeszedett több olyan tippet arra, melyek segítségével el tudjuk kerülni azt, hogy tönkre tegyük a jelentkezésünket.

Először is, érdemes sokszor a célkitűzés fület elhagyni az önéletrajzból, hiszen egyértelmű, hogy ha jelentkezünk egy álláshirdetésre, akkor érdekel minket az a munka. Az önéletrajzból ki kell húzni az adott munkához nem releváns munkatapasztalatainkat: ezek ugyanis egyáltalán nem fogják érdekelni a leendő munkaadónkat. Érdemes a személyes adatokat kivenni a CV-ből, ilyen például a kapcsolati státusz, ezeket általában a diszkriminációmentesség elve miatt nem kérdezik ma már meg.

Nem érdemes a hobbijainkat, szabadidős tevékenységeinket sem felsorolni, ezek ugyanis a szakértők szerint senkit sem érdekelnek. Ha egy hobbi nem releváns az adott álláshoz, akkor ne írjuk be. Ne írjuk bele a CV-nkbe azt sem, hány évesek vagyunk, ez diszkriminációra adhat okot. Ne adjunk meg referenciákat sem, legfeljebb annyit írjunk bele, hogy tudunk referenciákat adni, ha szükséges. Így ugyanis előre tudjuk értesíteni az érintett embereket, hogy meg fogják őket keresni. A CV-nkben ne írjunk magunkról egyes szám első, illetve harmadik személyben, ugyanis nyilvánvaló, hogy magunkról írunk az önéletrajzban.

Figyeljünk arra is, hogy milyen e-mail címet mellékelünk önéletrajzunkhoz: egy régen kreált e-mail cím, például BeerLover123@gmail.com megadása kellemetlen lehet. Hozzunk létre egy ennél professzionálisabb e-mail címet. Telefonszámunk megadásánál ne írjuk be elé, hogy telefon, vagy mobil, egyértelmű a telefonszámnál, hogy miről is van szó. Jelenlegi munkahelyünk kontaktjait sem érdemes mellékelni, ez teljes botorság: vajon azt akarjuk, hogy munkahelyünkön zargassanak minket a HR-esek? A jelenlegi fizetésünket és fizetési igényünket se írjuk bele az önéletrajzunkba, erről később lehet szó, például az állásinterjún. Ne használjunk például Times New Roman betűtípust, ez ma már nem igazán használatos, az Arial például ma már megszokottabb. Fotót se mellékeljünk CV-nkhez, ha szükség van erre, akkor azt külön kiemelik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!