Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hernádi Zsolt Mol-vezér ismét felkerült az Interpolnál a nemzetközi körözés alatt álló személyek listájára.
Ismét felkerült Hernádi Zsolt profilja az Interpol körözési listájára - a változást a Magyar Nemzet Online vette észre először. Próbáltuk telefonon elérni Hernádit, majd a Mol szóvivőjét, egyelőre nem jártunk sikerrel.
A Mol elnök-vezérigazgatója ellen 2013 őszén adott ki nemzetközi körözést az Interpol a horvát hatóságok kérésére, miután nem jelent meg Zágrábban gyanúsítotti kihallgatásán. Horvátországban azzal vádolják, hogy 2009-ben ötmillió euró kenőpénz kifizetéséről intézkedett Ivo Sanader akkori miniszterelnök részére cserébe azért, hogy a Mol megkaphassa az INA irányítási jogait.
Ezt követően 2014 március elején Hernádi adatlapját levették az Interpol oldaláról. Az Interpol a hvg.hu-val akkor közölte: egy független bizottság vizsgálja az ügyet, addig függesztették fel a körözést.
A vizsgálat a jelek szerint azzal az eredménnyel zárult, hogy indokolt ismét elindítani a körözést a Mol-vezér ellen.
A nemzetközi bűnüldözési szerv az ügyben vörös jelzést (Red Notice) adott ki, mint az előző körözésnél is. Ez a legmagasabb szintű riasztás, amely tájékoztatja a szervezet összes tagállamát arról, hogy az illetőt keresik a riasztást kérő ország hatóságai.
Gyorsan elintézték itthon
Az ellene felhozott vádakat Hernádi Zsolt és a Mol több ízben tagadta. A magyar bíróság végül jogerősen felmentette. Az elnök-vezérigazgató ellen meglepő módon a társaság korábbi vezető jogtanácsosa, Bánhegyi Ilona indított pert, mert szerinte Hernádi Zsolt horvátországi korrupciós ügye miatt jelentősen csökkent a vállalat részvényeinek értéke.
A bírósági eljárással Hernádi jól járt, ugyanis a bíróság megszüntette az eljárást ellene a nemzetközi kapcsolatban elkövetett hivatali vesztegetés miatt indított büntetőperben, a jelentős kárt okozó csalás és a különösen jelentős vagyoni hátrány okozása miatti vád alól pedig felmentette. Az üzletember ügyvédje szerint a jogerős ítéletet nem hagyhatja figyelmen kívül a horvát bíróság sem. Abban az ügyben ugyanis, amelyet az egyik tagállam bírósága már jogerősen elbírált, nem lehet más tagállamban sem eljárást indítani, mivel az EU-ban alapelv egymás bírósági határozatainak kölcsönös elismerése. A horvátok viszont azt mondták, az ítélet nem befolyásolja az eljárást.
A bírósági eljárás hátteréről a tavaly júniusban kipattant lengyel lehallgatási botrányban szivárogtak ki részletek. A Wprost a nyilvánosságra került felvételein a lengyel állami olajtársaság (a PKN Orlen) vezére, Jacek Krawiec Orbán mellett Hernádi Zsoltról is pikáns dolgokat mondott.
Jacek Krawiec: "Na figyelj, mondok nektek még egy ügyet. Kurva életbe, hogy különbözünk mi a magyaroktól. Elmentem ezzel Hernádihoz, mert ő nem hagyhatja el Budapestet, kérdezem tőle: és te, hány évet kapsz? És ő így ...mosolyogva, lazán mondja: Figyelj, a jogászaim találtak valamit, hogy ebben a témában az ügyet bármelyik EU-s országban folytatják le, és az ítélet felmentő lesz, akkor az minden EU-s országnak el kell ismernie, és utazhatok Európába. Én mondom: Magyarországon lesz a per? Ő mondja: Persze. Én mondom, de tudod, hogy ez eltart két, három évig. Ő mondja: nem, áprilisban lesz ítélet. És ül mellette a jogi ügyek igazgatója, egy ilyen nagyon önelégült vendég. Ábel. És ő nevetve mondja: Ábel, mondd meg Jaceknek, ki fog engem vádolni ebben a perben Magyarországon? És Ábel mondja: a feleségem. El tudjátok képzelni ezt a helyzetet? A feleség az ügyész, az ítélet felmentő, minden elintézve. El tudjátok ezt képzelni nálunk?"
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.