Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Új különadót vetnek ki a dohánygyárakra, az előző ugyanis olyan trükkös volt, hogy Lázár János ismerősei látványosan jól jártak volna, míg a multiknak milliárdokat kellett volna fizetni. Az, ugye világos, hogy az új sarcot ki fizeti ki?
Új különadót vetnek ki a dohánygyárakra, szálanként 4 forintot – jelentette be Lázár János csütörtökön. Magyarán rád, dohányos olvasó, jó eséllyel 76 forinttal drágul a cigi dobozonként, amit a gyárak kifizettetnek veled. Ez jókora emelés, legutóbb 2013 nyarán láttunk ilyet, amikor a trafikmutyi hevében megemelték a dohánytermékek kiskereskedelmi árrését, hogy a kiválasztott trafikosoknak hozzon is valamit a konyhára az új biznisz.
De nem a cigi drágulása az igazán érdekes most, hanem ami mögötte van: a kormány egy újabb ügyben kapitulált Brüsszel előtt. Tegnap a hipermarketeket megsarcoló élelmiszer-felügyeleti díjból táncolt vissza, most pedig a dohánygyárak különadójából is. Ez az a két ügy, ami miatt már az Európai Bíróságon birkózott az Európai Bizottsággal.
A nagy dohánycégekre ugyanis tavaly novemberben olyan trükkös, sávos különadót (hivatalos nevén rendkívüli egészségügyi hozzájárulást) vetett ki, ami a nagy dohányipari társaságoknak milliárdos tételt jelentett volna, de csaknem érintetlenül hagyja a Continentalt, Lázár jó ismerősei, Sánta Jánosék érdekeltségét:
Tavaly azt ígérte a kormány, hogy a különadó csak idén lesz, de a jövő évi adócsomagba is betették végül, így egy tartós béklyó lett volna a nagyokon és hosszú távú előny a Continental-csoportnak.
A lejtős pálya annyira nyilvánvaló volt, hogy az Európai Bizottság idén tavasszal az élelmiszer-felügyeleti díjjal együtt felfüggesztette a dohányipari különadó behajtását, és vizsgálatot indított. A kormány pedig emiatt beperelte az Európai Bíróságon. De a jelek szerint veszített.
A mostani emeléssel minden dohánygyár egyformán jár. A fogyasztók így is, úgy is szívnak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.