Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Greenpeace-en és a Kishantosi Nonprofit Kft.-n akarja behajtani az állam egyebek mellett annak a biztonságiőr-brigádnak a költségeit is, amelyet arra szerződtettek, hogy a föld korábbi használóit távol tartsák a területtől. A bíróság előtt kedden csendes demonstráció volt, a testület egyelőre felfüggesztette a kártérítési pert.
Felfüggesztették az állam 14 millió forintos kártérítési keresetét Kishantos és a Greenpeace ellen az ügy első tárgyalásán – közölte a szervezet kedd délelőtt. A keddi döntés annyit jelent, hogy a bíróság a folyamatban lévő egyéb perek lezártáig arrébb pakolta az ügyet.
A 14 millió forintos kártérítési pert a magyar állam indította Kishantos és a Greenpeace ellen. "Az állam nevében eljáró Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) törvényes véleménynyilvánító demonstrációi miatt akarja kártérítésre kötelezni a Greenpeace-t. A perben egyebek mellett annak a privát, fegyveres őrző-védő cégnek a költségeit is meg akarják fizettetni, amelyet azért fogadtak fel, hogy az akkor már birtokvédelem alatt álló kishantosi földeket az "új bérlők" zavartalanul elpusztíthassák" – állt a Greenpeace közleményében.
A szervezet álláspontja szerint 2014 áprilisában jogkövetően és békésen demonstráltak Kishantos földjeinek elpusztítása ellen. Mint arról a hvg.hu is beszámolt, a folyamatban lévő birtokvédelmi perek dacára az új bérlők művelésbe vétel címszó alatt aratás előtt beszántották a gazdaság több mint 100 millió forint értékű bionövényeit. Az akció biztosításához az NFA adófizetői pénzből privát, fegyveres őrző-védő szolgálatot bérelt fel. "Az állam most éppen azokra akarja hárítani ennek költségét, akik a pusztítás elleni tiltakozásukkal a közérdeket szolgálva a környezetet védték volna" – írta a Greenpeace.
A tavaly áprilisi demonstrációt a szervezet a gyülekezési jog szabályai szerint szervezte meg. A tüntetéssel kapcsolatban sem az NFA részéről nem történt büntetőjogi feljelentés, sem a rendőrség nem jelezte, hogy a rendezvények jogsértők lettek volna. Az előbbiek miatt a Greenpeace arra kérte a bíróságot, hogy az NFA keresetét utasítsa el.
"A bátorság napja"
"Bízunk a független bíróság elfogulatlan ítéletében, amely hitünk szerint nem adhat helyt egy ilyen abszurd kártérítési igénynek" – idézte a közlemény Rodics Katalint, a Greenpeace Magyarország agrárkampány-felelősét. Rodics azt mondta, ha kell, perről perre nyerik vissza a kishantosi ökológiai mintagazdaságot, és mozgósítják a társadalmat az ökológiai gazdálkodásért és a szabad véleménynyilvánításért való bátor kiállásra.
A keddi napot a Greenpeace a bátorság napjának hirdette meg, így a per kezdete előtt több mint harminc szervezet száz tagja fejezte ki szolidaritását a bíróság előtt.
A föld használatával kapcsolatos párhuzamos perben idén nyáron a másodfokon eljáró bíróság a Kishantosi Nonprofit Kft.-nek adott igazat, és jogerősen érvénytelenné nyilvánította a magyar állam és a Mezővidék Bt. közötti földhaszonbérleti szerződést.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.