Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Két kelet-európai ország fért bele a brit Legatum Intézet “ahol a legjobb élni” 26-os rangsorába. Talán nem árulunk el nagy titkot, hogy egyik sem Magyarország. A listát Norvégia, Svájc és Dánia vezetik.
Csehország a 26. Szlovénia pedig eggyel előrébb szerepel azon a listán, amelyet londoni Legatum kutatóintézete tett közzé a napokban, s amely a leginkább prosperáló országokat rangsorolja. A listán 26 ország szerepel, Magyarország nincs rajta.
Az intézet 89 változóból 8 részindexet képezve állította össze a rangsort 142 ország vizsgálata alapján. A változók között szerepelnek olyan nyilvánvaló paraméterek is, mint például a GDP, de a Legatum listája nem csupán pénzügyi rangsor, figyelembe vették például az egészségi állapotokat, a személyes szabadságot, a vállalkozási környezetet, a biztonságot és a kriminalizmust, az oktatás és a kormányzás minőségét.
Az eredmények nem hoztak túl nagy meglepetést, a 26 ország között szerepel minden gazdagnak mondott gazdaság, az első három helyezést Norvégia, Svájc, illetve Dánia viszi el. A legjobb nem európai ország a negyedik helyezett Új-Zéland, majd Svédország, Kanada és Ausztrália következik. Az első tízbe még Hollandia, Finnország és némi meglepetésre Írország került be. Skandinávia minden országa szerepel a legjobbak listáján, a felsoroltak mellett Izland közvetlenül az USA után a 12. helyet foglalja el. Japán “csak a 19., Hongkong pedig a 20. A nagy európai gazdaságok – Németország, Nagy-Britannia, Franciaország a mezőny közepén, illetve a második felében szerepel.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.