Két és fél ezer pekingi vállalkozásnak kell bezárnia

A pekingiek 500 ezer tonnával kevesebb szenet akarnak idén felhasználni, mint tavaly. 2500 vállalkozásnak év végéig le kell húznia a rolót.

  • MTI MTI
Két és fél ezer pekingi vállalkozásnak kell bezárnia

A pekingi hatóságok 2500 kisvállalkozást és környezetszennyezést okozó céget záratnak be 2016-ban.

A kínai főváros négy negyedében, amelyek ezen a télen fulladoznak a szmogban, 2500 vállalatnak kell beszüntetnie tevékenységét az év végéig, és a jövő évben továbbiak bezárása várható - idézte az Új-Kína hírügynökség a pekingi önkormányzat egyik illetékesét.

Az elmúlt évek strukturális átalakításaival sikerült a súlyosan szennyező és nagy energiaigényű vállalkozások számát jelentősen csökkenteni a kínai fővárosban. A kicsiny szennyező források, az éttermek, szállodák, garázsok száma ugyanakkor egyre növekszik - magyarázta az illetékes.

A hatóságok azt is tervezik, hogy idén 500 ezer tonnával csökkentik a szénfelhasználást.

A pekingi környezetvédelmi hatóság héten közzétett adatai szerint az elmúlt év csaknem felében rossz volt a levegő Pekingben: 365-ből 179 napot szennyezettként, ebből 46-ot súlyosan szennyezettként regisztráltak a kínai főváros környezetvédelmi hatóságai.

A különösen veszélyes, finomszemcsés, 2,5 mikrométer részecskeátmérőjű szálló por koncentrációja éves átlagban 80,6 mikrogramm volt köbméterenként. Ez több mint nyolcszorosa az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által ajánlott maximális értéknek. A legdrasztikusabb levegőszennyezettséget decemberben mérték. Ekkor első alkalommal lépett életbe a legmagasabb szmogriadó: elrendelték az iskolák és a gyárak bezárását, valamint megtiltották a magánautók használatát.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.