Megint rászállt a NAV a Krétakörre

A Krétakör nemrég megkapott rangos európai elismerésére nem reagált a kormány, de március 21-én újra adóellenőrök vizsgálják a már eddig is alaposan kivizsgált szervezet gazdálkodását.

  • hvg.hu hvg.hu
Megint rászállt a NAV a Krétakörre

Mint írtuk, a Krétakör megkapta Európa egyik legfontosabb civil díját, a Princess Margriet Awardot, amelyet Margit holland hercegnő adott át nekik - többek között az oktatás területén végzett munkájukért - Amszterdamban március 15-én. Az Európai Kulturális Alapítvány (ECF) ceremóniáján a szervezet vezetője nem vett részt, Schilling ugyanis az időközben zajló tanártüntetésen segédkezett. (A díjátadóról riportunkat itt olvashatja.)

Stiller Ákos

A díjátadón a magyar kormány részéről senki nem vett részt. Schilling azt nyilatkozta, gyomorforgatónak tartja, hogy a kormány még csak nem is reagált a díjra.

Keddi Facebook-bejegyzésében azonban sajátosan cáfolja mindezt.

„Reflektív társaság vagyunk, ezért felvállaljuk azt is, amikor tévedünk. Tévedtünk. Nem igaz, hogy a kormányzat semmilyen módon nem reagált a Krétakör munkáját elismerő Princess Margriet Awardra: a tegnapi nappal 24 hónapra kiterjedő áfa-ellenőrzés vette kezdetét nálunk. Történt mindez az után, hogy alig egy hónapja megállapítás nélkül lezárták a több mint egy évig tartó és összesen 3 évnyi könyvelést vizsgáló eljárást. Lazíthattunk egy hónapot, szuper. A vizsgált időszak egyébként egybeesik az eddig vizsgálttal, sőt egy részét 2013-ban már leellenőrizték.”

A bejegyzésben arra hívják fel a figyelmet, hogy erre költi „a multikat vizsgáló NAV Kiemelt Adózok Osztálya az adófizetők pénzét”. De – teszik hozzá – ennél is fontosabb, hogy miért.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.