Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Gulyás Gergely szerint jó, hogy vannak az MNB-nek alapítványai, de nem biztos, hogy titkosítani kellett volna a gazdálkodásukat.
Gulyás Gergely, a parlament törvényalkotásért felelős alelnöke egy más ügyben tartott sajtótájékoztatóján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványainak költéseire vonatkozó kérdésekre válaszolva azt mondta, a jegybank Matolcsy György vezetésével kiemelkedően jó teljesítményt végez. Az ország "sok százmilliárd forintot nyert azon, hogy egy új jegybanki politika váltotta fel a Simon András-félét" - mondta a kormánypárti politikus
Gulyás helyesnek nevezte, hogy az MNB alapítványokat működtet, ugyanakkor azt már hibának minősítette, hogy az Országgyűlés titkosítani próbálta ezen társaságok gazdálkodását.
Emlékeztetett továbbá, hogy a parlament kedden dönt arról a javaslatról, amely lehetővé teszi, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) ellenőrizze a jegybank alapítványait. "Én is látom azt, hogy nem csupán Kész Zoltán programját, hanem az egyik legnagyobb balliberális internetes hírportált is az MNB finanszírozta" - mondta Gulyás Gergely a vs.hu portálra utalva, majd hozzátette, tudomásul veszik, hogy ezek "pártok felett álló döntések voltak", amelyekkel a döntések meghozóinak kell elszámolniuk.
Az MNB alapítványai péntek este hozták nyilvánosságra költéseikről szóló adataikat. Korábban sokáig nem akartak ezekkel kiállni a nyilvánosság elé, a végsőkig állították, hogy a jegybank hozzájuk került pénze nem közpénz. Csabai Károly, a HVG volt újságírója, jelenleg a Világgazdaság munkatársa jogerősen még 2015 decemberében nyert pert ellenük, de akkor a Kúriához fordultak, és noha ennek nem volt halasztó hatálya, továbbra sem adták ki az adatokat. Közben a parlament elfogadott egy törvényt arról, hogy az MNB-s alapítványok pénze nem közpénz (Kósa Lajos emlékezetes indoklása itt), ezért nem kell adatot szolgáltatniuk. Aztán jött a Kúria, amely megerősítette a másodfokú bíróság döntését, meg az Alkotmánybíróság, amely Áder János államfő kérésére vizsgálta, majd meszelte el a törvényt. Innentől nem volt apelláta, így jutottak el az alapítványok a pénteki lépésig, az adatok közzétételéig. Arról, hogy mi minden derült ki a listákból, ebben, meg ebben és ebben a cikkünkben olvashat.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.