Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Úgy fest, a britek egy részét annyira megviselte az EU-ból való távozás, hogy le is lépnének Nagy-Britanniából. Írország evidens megoldásnak látszik, de Gibraltár és Skócia is népszerű lehet.
A Google keresőben a brit népszavazás után a „költözés Kanadába”, illetve a „költözés Skóciába” keresőkifejezések száma négyszeresére nőtt a referendum hajnalán a megszokott napi átlaghoz képest. Nem az Európai Unió védőhálója alatti megmaradás a vezérelv, hanem az „őrület és felfordulás”, a „bárhova, csak el innen” indítéka.
Az új-zélandi bevándorlási hivatal honlapját június végén 5500-an keresték fel Nagy-Britanniából az átlag napi kétezerhez képest, a kanadai hatóság pedig hasonló mértékű, egészen pontosan 223 százalékos növekedést könyvelt el június 24-én – írja az MNO. Az ír bevándorlási hivatal június végén kifogyott az állampolgárságot kérvényező űrlapokból.
Írországban rengeteg IT-cég és szolgáltatóközpont működik, amelyek Európát látják el, nem beszélve arról, hogy például az Apple amerikai óriáscég az európai lábát is épp Corkban vetette meg. Az informatikusoknak és pénzügyi szakembereknek tehát nem kell húszórás repülőutaktól tartaniuk, a két sziget között szinte ötpercenként indulnak légi járatok.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.