Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Meglepően drága eljutni Budapestre, de ha egy turista már idejött, akkor a legalacsonyabb karácsonyi árakat találja nálunk.
Az európai középmezőnybe kerültek Budapest karácsonyi árai. Joggal panaszkodunk persze arra, hogy a magyar fizetésekhez képest mennyire drága itt a december, de a nyugati turistáknak így is megéri Magyarországra jönni. Egy friss brit összeállításból kiderül: sokkal olcsóbb hozzánk jönni karácsonyozni, mint Európa nyugatabbi részein szórni a pénzt – de a környékünkről azért egyáltalán nem Budapest a legjobb választás.
A Post Office azt hasonlította össze, mennyibe kerül egy adventi hétvége Európa nagyvárosaiban, ha egy brit pár két éjszakát eltöltene ott, elmenne oda-vissza a repülőtértől a belvárosig, meginna négy adag forralt bort, négy kávét, és mindkét nap háromfogásos vacsorát enne, egy-egy karácsonyi sütivel. Ez alapján kettős képet kapunk: az ideút borzasztó drága, az itt tartózkodás a lehető legolcsóbb. Ha valahogy eljutott már Budapestre az ember, akkor a helyi fogyasztás árai messze nálunk a legalacsonyabbak. Az ételek, italok, valamint a városon belüli közlekedés összesen 90 fontból jönnek ki; a listán egyedül Prága majdnem ennyire olcsó (ott 94 font ugyanez), de a harmadik legolcsóbb Tallinn is már 133 fontba kerül. Az már más kérdés, mi történik, ha a turista meglátja, hogy a nyers vagy félkész ételeket éjszakára kint hagyják a nyitott pulton.
Csakhogy eljutni ide nagyon költséges, egy brit számára egyedül Bécsbe elutazni kerül annyira sokba, mint hozzánk. Összességében úgy számolnak, hogy egy budapesti út és egy itteni hétvége több mint 100 fonttal olcsóbb, mint ha az ember Bécsbe menne, de jó 50 fonttal drágább, mint ha Prágát választanák, sőt, még Münchennél és Lille-nél is drágábbak vagyunk. A legolcsóbb lehetőségnek Tallinn tűnik – persze nem valószínű, hogy csak az olcsóbb árak miatt tömegesen utaznának a britek Észtországba karácsonyozni.
Ha valaki nagyobb bevásárlást tervezne, akkor a magyar főváros a legjobb választások közt van. Több nagyobb ajándék árait hasonlították össze (például eredeti Levi’s farmerekét, iPadét, vagy épp parfümökét), és ez alapján Budapestnél csak München az olcsóbb. Az a bevásárlás, ami Londonban 873 fontba kerülne, nálunk kijön 785 fontból. Sőt, a régiónk nagyvárosainál is jobb árakat kínál Budapest: az nem meglepő, hogy Bécsnél jobbak az itteni árak (ugyanez a kosár az osztrákoknál 805 font), az viszont már annál furcsább, hogy az összes megvizsgált város közül Prágában a legdrágább bevásárolni, ott 990 fontból jön ki mindez.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?