Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy kormányrendelettel több mint 300 milliárd forintot csoportosítottak át. Az egyházi programokra, sportfejlesztésekre és a kisvasutak építésére is több pénz jut.
Szép csendben átcsoportosította a kormány a költségvetésünk majdnem két százalékát: nagyjából 300 milliárd forintot helyeztek át egy szombaton kiadott kormányrendelettel.
A rendelet nyolc oldalon keresztül sorolja, mire csoportosítanak át pénzt, és honnan vesznek el. A legnagyobb nyertes az egyházi közösségi célú programok és beruházások támogatása, erre a célra 118 milliárd forinttal több jut. A kisvasutak fejlesztésére 10 milliárddal többet adnak, ahogy a versenysport támogatásának keretét is megemelik tízmilliárddal. Az egyedi sportlétesítmény-fejlesztésekre 39 milliárddal szánnak többet, a Bethlen Gábor Alap pedig 27 milliárd forint pluszt kap. A Népliget rekonstrukciójára és a Szegedi Ifjúsági Centrumra is 10-10 milliárd forinttal többet szánnak.
A legnagyobb vesztes Paks lett: A Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. tőkeemelésétől 80,7 milliárd forintot vonnak el. A kiemelt közúti projektekre 40 milliárd forinttal kevesebb pénzt költenek, a Nemzeti Olimpiai Központ beruházásától pedig 59 milliárdot vonnak el. Rosszul jár a Nemzeti Foglalkoztatási Alap is, oda 40 milliárddal jut kevesebb, mint ahogy eddig tervezték.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.