Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A monetáris aranytartalék jelenleg nulla forintnyi. Az MNB közlése szerint azonban nem adták el, csak egy másik soron szerepel az értéke.
A november végi 110 millió euróról (34 milliárd forint) nullára esett december végére a Magyar Nemzeti Bank nemzetközi tartalékain belül a monetáris aranytartalékok szintje - írja a Portfolio.hu.
A ma közzétett december végi adatok szerint 767 millió euróval 24,384 milliárd euróra estek Magyarország nemzetközi tartalékai, ami szeptember vége óta (amikor 23,661 milliárd eurón álltak, ami 7 éves mélypontot jelentett) a legalacsonyabb, ráadásul a monetáris aranytartalékok a november végi 110 millió euróról nullára estek.
A lap rámutat, hogy 1998 óta elérhető adatok szerinte azóta nem volt erre példa.
A Portfolio cikkének megjelenése után az MNB azt közölte a lappal, hogy nem adták el az aranytartalékot, hanem "derivatív ügyleteken keresztül is történhet az arany befektetése, amely a statisztikai elszámolás sajátosságaiból fakadóan a jegybankmérleg másik során jelenik meg".
A lap kérdésére az MNB megerősítette, hogy egy swapügylet keretében került ki az aranytartalék sorról a 110 millió eurónyi tétel, de majd vissza fog oda kerülni. A további kérdésekre a devizatartalék kezelés diszkrét jellege miatt azonban a jegybanknak nem állt módjában válaszolni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.