Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A francia Lactalis a világ egyik legnagyobb tejfeldolgozó cége, az éves üzleti forgalma meghaladja a 17 milliárd eurót. A cég főnöke kénytelen volt beismerni: több mint 12 millió doboz babatejport vonnak ki a forgalomból , mely szalmonellával fertőzött lehet. Magyarországra a Nébih decemberi tájékoztatása szerint nem szállítottak a problémás termékből.
A szalmonella-fertőzés komoly, kisgyermekek esetében akár halálos komplikációkkal is járhat. Franciaországban eddig 35 esetet vizsgáltak, de érkeztek szalmonella-fertőzésről hírek Spanyolországból és Görögországból is a Lactalis termékével kapcsolatban.
Egy észak-franciaországi tejüzem a felelős a súlyos fertőzésért. Ezt bezárták. A hatóságok most azt vizsgálják, mióta tudott a cég vezérkara arról, hogy szalmonella-fertőzött lehet a termék. A főnök a Journal du Dimanche című vasárnapi lapnak most úgy nyilatkozott, hogy azonnal léptek, miután észlelték a szalmonella-fertőzést, de sokan kételkednek ebben. A francia hatóságok a kereskedő cégeket is vizsgálják, hiszen több nagy áruházlánc azt követetően is kitette a polcokra a dobozokat, hogy már tudhatott a veszélyről.
Mindez nagy csapás a francia élelmiszeriparra, mely világhírű és igen büszke arra, hogy higiéniai normái messze az átlag felett állnak. A Lactalis botránya most megingathatja a bizalmat a francia élelmiszeriparban és az exportban, mely oly fontos az egész francia gazdaság számára. Ezért a Macron-kormányzat példás vizsgálatot ígér, mind a Lactalis mind pedig a terméket árusító kereskedelmi láncok ellen. Nem véletlen a Macron kormányzat ügybuzgalma ezen a téren, hiszen a Lactalis botrányával a BBC is kiemelt helyen foglalkozik.
A BBC úgy értesült, hogy az érintett európai, ázsiai, latin-amerikai és afrikai országok mindegyikét értesítették, Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban és Ausztráliában nem került forgalomba a termék. A BBC azt írja, a Picot, Milumel és Taranis márkanevű készítményeket december óta már háromszor hívták vissza (hétezer tonnányit decemberben), hogy megelőzzék a bajt.
A Nébih decemberi, a fertőzésről szóló hírek megjelenése után kiadott tájékoztatása szerint az EU-s riasztási rendszer adatai alapján Magyarországra nem szállítottak a problémás termékekből.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.