Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A következő főhadiszállásukért 238 város versenyzik.
Tegnap átadták az Amazon új, Sphere névre keresztelt irodaházát Seattle belvárosában. A világ legnagyobb internetes kereskedő cége hét évet szánt a tervezésre és kivitelezésre.
A szokásos folyosós-zárt szobás irodaházi elrendezés helyett a Sphere-ben széles sétautak kanyarognak, melyek mentén eldugott, fából kialakított „fészkek” és tágas, nyitott terek váltogatják egymást. A három kupolából álló épületben 40 ezer növényt ültettek el, melyeket a világ minden tájáról hoztak. Az egyik leglátványosabb példány egy Rubinak becézett, majdnem 17 méter magas ficus rubiginosa.
Az Amazon 2010 és 2017 nyara között 3,7 milliárd dollárt költött Seattle-ben építkezésre és infrastruktúrafejlesztésre, nem csoda hát, ha 238 város verseng azért, hogy náluk épülhessen fel a még tervezési fázisban levő második főhadiszállás. A lelkesedés nagyjából az olimpiai helyszínért folyó vetélkedéséhez hasonlítható: kormányzók, polgármesterek, gazdasági vezetők és hírességek kampányolnak egy-egy helyszín mellett.
A 238 városból végül 20 került be a döntőbe, ők feleltek meg az e-óriás kritériumainak, melyek minimum egymillió lakost, repteret, jó tömegközlekedést, változatos demográfiai összetételt és megfelelő számú helyi iskolát írnak elő. Az Amazon a Headquarter2-ra 5 milliárd dollárt szán, és 50 ezer munkahelyet teremt majd vele.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.