Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Átlátszó kérte ki a papírokat a Kúria jogerős döntése után, amely szerint a tao-támogatások igenis közpénznek számítanak.
Ahogy korábban megírtuk, a G7 számításai szerint több mint 330 milliárd forintnyi társasági adó áramlott a tao-támogatási rendszer 2011-es bevezetése óta az államkassza helyett különféle sportszervezetekhez.
Mivel októberben a Kúria is kimondta, hogy – a kormány évekig hangoztatott álláspontjával ellentétben – a tao-pénzek igenis közpénznek számítanak–, az Átlátszó a Magyar Labdarúgó-szövetséghez (MLSZ) fordult, és kikérte a sportegyesületek és a gazdasági társaságok közötti tao-igazolásokat 2011 és 2017 között. Azért éppen az MLSZ-hez, mert a legtöbb pénz – a becslések szerint 127,8 milliárd forint – a futballba folyt be.
A szövetség korábban az e témában érkezett adatigénylés teljesítését adótitokra hivatkozva megtagadta. Most mást vetett be: közölte, hogy a 30 ezer támogatási igazolás feldolgozása 90 napig tart, a feladat anyag- és munkaerő-költsége pedig 2 millió 561 ezer 250 forint, ennyiért hajlandók kiadni a kért információkat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.