Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A kormány fellebbez a Sodexo ügyében megítélt 23 milliárd forintos büntetés miatt.
Mivel lehetősége van rá, fellebbezést nyújt be a magyar állam a Világbank mellett működő nemzetközi beruházásvédelmi bíróság (ICSID) első fokú döntése ellen, amely alapján 73 millió euró (23 milliárd forint) kártérítést kell fizetnie a Sodexónak – közölte a kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az eljárást a cafeteriarendszer 2012-es módosítása miatt indította a francia társaság, ez arról szólt, hogy az étkezési utalványok közül csupán az állami Erzsébet-utalvány számára volt biztosított a kedvezőbb adóteher.
A döntés súlyosan érintette a piacot akkor uraló francia cégeket, a Sodexo mellett a Cheque Déjeuner-t és a Ticket Restaurant-t (később Edenred), nem csoda, hogy mindhárom társaság kezdeményezett pert az ICSID-nél. Azt, hogy a törvény diszkriminatív, ugyanakkor megállapította az EU Bírósága is, a testület 2016 elején született döntése után a kormány a béren kívüli juttatások rendszerének átalakítását kezdte meg.
Az időközben eltelt évek azonban arra elegendőek voltak, hogy a három társaság végképp kiszoruljon a magyarországi étkezésiutalvány-piacról. Ezt is figyelembe vette a bíróság a döntéskor, ennek megfelelően az Edenred 23 millió eurót és késedelmi kamatait (összesen 10 milliárd forintot) kapott, a Cheque Déjeuner esetében 39 millió eurós kártérítést ítélt meg az ICSID, a Sodexónak pedig ennél is többet, 73 milliót. Ez összesen, kamatok nélkül 136 millió euró (jelenlegi árfolyamon 43,5 milliárd forint) bírságot jelent, amit ráadásul megfejelnek a késedelmi kamatok és a több százmillió forintra rúgó ügyvédi díjak. Így a számla könnyen elérheti az 50 milliárd forintot, ha a kormány fellebbezései nem járnak eredménnyel.
A 2010 óta meghozott törvénymódosítások miatt indított perekről ebben a cikkben írtunk bővebben:
Tízmilliárdos kártérítéseket fizet az állam a Fidesz-kormány döntései miatt
Drága mulatság egy per a washingtoni választott bíróságon, ám az államnak mégis megéri százmilliókat, sőt néha egymilliárd forintnál is többet fizetni az ügyvédeknek. A kiszabott büntetés ugyanis akár tíz-százmilliárdos is lehet. Az étkezési utalványokkal kapcsolatos pereknél azonban hiábavaló az igyekezet.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.