Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Részletesen levezették, miért drágultak nagyot az építkezések.
Az Építőipari Ágazati Párbeszéd Bizottsága az ÉVOSZ ajánlásával minden évben kiszámolja, mi az az óradíj, ami minimálisan szükséges ahhoz, hogy egy építőipari cég jogszerűen működjön. Ez az építőipari rezsióradíjnak nevezett mutató idén 3370 forint – írta a Portfolio.
Ez egy év alatt 13 százalék emelkedést jelent. A változás fő okai a bérminimum emelkedése, a csoportos személyszállítás költségeinek növekedése, a munkahelyi irányítás, valamint a szállásdíj és a biztosítás drágulása.
Az összeg 17 elemből áll össze. Ebből a legdrágább a dolgozók alapbére – ha a minimálisan szükséges garantált bérminimummal számolunk, akkor is óránként 1121 forintot tesz ez ki. Ez persze feltételezi azt, hogy a munkások beérik a bérminimummal, ami nem valószínű, a valós költség ennél jóval magasabb lehet. A munkahelyi irányítás minimális költsége 755 forint óránként, a járulékokra, a szociális hozzájárulási adóra és a szakképzési hozzájárulásra pedig legalább 282 forintot kell szánni egy óra alatt. A negyedik legnagyobb tétel a pótlékok és a kiegészítő fizetés, óránként legalább 223 forinttal, de a csoportos személyszállítás díja is 222 forint.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.