"Az állami szerepvállalás a divatban csak itthon tűnik szokatlannak, számos országban ez bevett gyakorlat" – mondta Bata-Jakab Zsófia, a Magyar Divat és Dizájn Ügynökség (MDDÜ) igazgatója a Magyar Nemzetnek. A divat két éve került a Fidesz és személy szerint Orbán Viktor kormányfő érdeklődésének homlokterébe. Akkor 2 milliárd forintos költségvetési támogatással megerősítették a Magyar Turisztikai Ügynökség égisze alatt működő divatügynökséget, amelynek élére – havi 2 milliós fizetéssel – Orbán Ráhel barátnője, Bata-Jakab Zsófia került.
Rövid regnálása óta a divatügynökség eljutott oda, hogy lényegében az egész ágazatot lefedő szervezetté vált. Idén tavasszal lezárult az első mentorprogramja, amit azóta újabb követett. A Budán, az Istenhegyi út egyik patinás villájában berendezkedett divatügynökség egyengeti azok útját is, akik nemcsak nevet, de jelentős megrendeléseket is szeretnének magukénak tudni. Most például a Nemzeti Infokommunikációs Zrt. formaruhatervezésre szóló pályázatára toborozzák a fiatal tehetségeket. A HVG egyik forrása úgy tudja: az összes közhivatali dolgozó öltöztetése is a tervek között szerepel. A divatügynökség tájékoztatása szerint náluk ilyen stratégia nem készült.
További részletek a HVG e heti számában, amelynek Fókuszában Schmidt Mária szerepel.
