Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A vevők egy jó része hajlandó többet is fizetni azért, hogy korszerűbb fűtése legyen a lakásának.
Az ingatlanárakon is meglátszik, hogy egy felújított, korszerű fűtési rendszerrel rendelkezőt drágábban kínálnak eladásra – derül ki az Ingatlan.com elemzéséből.
Balogh László, az oldal vezető gazdasági szakértője szerint a lakásvásárlást tervezők egy jelentős része nem szeretne komolyabb beruházást végrehajtani a megvett lakásban, ezért inkább már a felújított, korszerű fűtéssel rendelkező ingatlanokat vásárolna, amiből azonban jelenleg kevés van a piacon, ezért ezekért a vevők hajlandók akár prémiumot is fizetni.
Az oldal a XI. kerületi ingatlanárakat elemezve arra jutott, hogy az "újszerűeknél" az átlagos négyzetméterár szeptember közepén 884 ezer forintot tett ki, ami 15 százalékkal haladta meg a közepes állapotúként hirdetett téglalakások 769 ezer forintos átlagát.
Az újbudai, távfűtéses panellakásoknál a felújítottakért négyzetméterenként 690 ezer forintot kértek az eladók, 7 százalékkal többet, mint közepes állapotúakért. Távfűtés és házközponti fűtés esetén az egyedi méréssel akár 5-10 százalékkal lefaragható a havi rezsiköltség, így az egyedi méréses, ugyancsak felújított panellakásoknál 714 ezer forint az átlagár, ami több mint 10 százalékkal haladja meg a közepes állapotban lévő lakásokét.
A XI. kerületi családi, iker- vagy sorházak esetében a sima gázkazános házaknál az átlagos négyzetméterár 597 ezer forint, míg a korszerűbb és takarékosabb geotermikus rendszerrel felszerelt házaknál 835 ezer forint ugyanez, a szintén modern, úgynevezett fan-coil megoldással rendelkező házaknál pedig 900 ezer felett van az átlagos négyzetméterár.
Ez alapján az ingatlanok állapota és fűtési rendszere akár 30-40 százalékkal is befolyásolhatja egy-egy lakás vagy ház értékét, emiatt a tulajdonosoknak megéri a korszerűsítésre és az állagmegőrzésre költeni.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.