Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Ha a helyzet indokolja, bővülhet az érintettek köre – csak ennyit árultak el, amikor az Index rákérdezett, melyik vállalatok nevét nem hozták még nyilvánosságra.
Száznegyven magyar céghez érkeznek honvédelmi irányítócsoportok a járvány apropóján, legalábbis múlt csütörtökön ezt jelentette be Benkő Tibor honvédelmi miniszter, a koronavírus-járvány miatt létrehozott, a létfontosságú magyar vállalatok biztonságáért felelős akciócsoport vezetője. A honvédelmi tárca később meg is nevezett 71 vállalatot, amelyeknél már meg is jelentek ezek az egységek.
A fennmaradó cégekről az Index érdeklődött a minisztériumnál, hiába. Válaszként csupán ennyit közöltek velük:
Amennyiben a kialakult helyzet indokolttá teszi, a jövőben bővülhet az érintett vállalatok köre.
Ez alapján még az is lehetséges, hogy nem jelöltek ki az eddig megnevezetteken túl más létfontosságú cégeket. Akkor viszont az a kérdés, hogy mit azonosítottak múlt héten, hogy jött ki a "közel 140 cég".
Korábban Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter arról beszélt, nem látja akadályát, hogy az érintett cégek listája nyilvános legyen. A Miniszterelnökség egyelőre nem válaszolt az Index ezt firtató megkeresésére.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.