Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A szegényebb országokat segítenék meg vele.
Az USA 2000 milliárd dolláros mentőcsomaggal igyekszik életet lehelni az amerikai gazdaságba, ahol véget ért minden idők leghosszabb konjunktúrája. Donald Trump elnök nem is titkolja: kizárólag az Egyesült Államok érdekli, és főként persze az, hogy novemberben újraválasszák.
Vele szemben Hszi Csinping kínai elnök képviselte a globalista álláspontot mondván: csakis együtt győzhetjük le a koronavírus-járványt. Ez szépen hangzik, de közben a kínaiak lezárták a határokat a külföldiek előtt, mert attól tartanak, hogy ők hozzák vissza a koronavírust Kínába, ahol már az újrakezdéshez készülődnek.
Mi lesz a szegényebb országokkal?
Az ő számukra készítjük elő a 160 milliárd dolláros segélycsomagot a következő 15 hónapra – hangsúlyozta David Malpass, a Világbank elnöke a Reuters beszámolója szerint. "A célunk az, hogy csökkentsük az időt, amely az új fellendülésig eltelik. Támogatjuk a kis és közepes vállalkozásokat a szegény országokban, hogy átvészeljék a nehéz időket. Szeretnénk hozzájárulni ahhoz, hogy ezekben az országokban a szegények és a sebezhető társadalmi rétegek könnyebben viseljék a válságot." – nyilatkozta a Világbank főnöke.
"Ha elér minket a vírus, akkor mi mind meghalunk" – ezt nyilatkozta korábban Szomália pénzügyminisztere. Afrika egyik legszegényebb államában ugyanis semmiféle egészségügyi struktúra sincsen a lakosság döntő többsége számára. Nagyon sok országban hasonló a helyzet: a kis létszámú eliten kívül senki sem számíthat komoly egészségügyi ellátásra.
Tisztában van ezzel a Világbank is Washingtonban, ezért egy 14 milliárd dolláros gyorssegélyt már jóváhagyott a szegény országok egészségügyi rendszerének fejlesztésére. Aztán, hogy ez mire lesz elég, az más kérdés.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.