szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A lúgos orvos áldozata megszólalt az után, hogy pénzbüntetésre ítélték a támadójának hamisan tanúskodó titkárnőjét.

Csütörtökön jelentette be a Fővárosi Nyomozó Ügyészég, hogy – egyelőre nem végleges végzésben – kétszázezer forint pénzbüntetést szabott ki a bíróság azzal a nővel szemben, aki hamisan tanúskodott, és hamis okirat elkészítésére is rábírta munkatársát.

Hát, ha csak ennyi, akkor még meg is éri hamisan tanúzni

− így reagált az Indexnek Renner Erika, a lúgos orvos áldozata a bíróság döntésére. Azt is hozzátette,

valahol az is csoda, hogy idáig eljutottak, hiszen ha annak idején nem tesznek feljelentést, ez az ítélet sem születik meg.

A korábban közölt vádirat szerint 2013. március 12-én reggel a "lúgos orvosként" emlegetett kórházigazgatóként dolgozó Bene Krisztián az arcát eltakaró biciklis sisakban volt szeretőjének lakására ment. Megkötözte a nőt, altatót, nyugtatót adott be neki, majd levetkőztette és a fürdőkádban maró anyagot öntött az altestére. A lúg másod- és harmadfokú égési sérüléseket, életveszélyt okozott, a sérülések több korrekciós műtét után is maradandóak.

A támadás után kihallgatták Bene, illetve az ápolási igazgató titkárnőjét, és arról is kérdezték őket, hogy mikor látták először Bene Krisztiánt a kórház épületében a támadás reggelén.

Renner Erika és az ügyvédje már a korábban jelezte, hogy egyikük sem mondott igazat az orvos ellen zajló ügyben. Hivatalból egyetlen hatóság sem tett feljelentést, ráadásul az ügyészség annak idején többek között a két nő vallomása miatt akarta megszüntetni a nyomozást – írta akkor az Index. A Fővárosi Ügyészség csak idén januárban emelt vádat hamis tanúzás miatt a Benének alibit igazoló nő ellen,

a másik titkárnőt megrovásban részesítették.

A két titkárnőt 2015-ben Renner és jogi képviselője azután jelentette fel, hogy az iratismertetésen elolvasták a vallomásokat.

A csütörtökön ismertetett vádirat szerint a vádlott vallomása jelentőséggel bírt abból a szempontból, hogy a bűnügy terheltje, egy orvos mikor tartózkodott a munkahelyén, egy kórházban.

A tanú a vallomásában gondatlanságból olyan időpontokat adott meg, amelyek alibit igazoltak az orvosnak. A nő a vallomását később módosította, feltárva annak valótlanságát. Emellett a vádlott egy másik, szintén a kórházban dolgozó nőt rávett arra, hogy az orvos kórházban tartózkodásának idejével kapcsolatban valótlan tartalmú nyilatkozatot írjon, és az adja át a vádlottnak. A vádlott a nyilatkozatot az orvos ügyvédjének adta, amelyet a védő – nem tudva annak valótlanságáról – benyújtott a rendőrségnek.

A lap szerint a pénzbüntetésre ítélt titkárnő még gondolkodik, hogy él-e jogorvoslattal a döntés ellen, ő ugyanis nem mindenben ismeri el a felelősségét.

Az orvos büntetőügyében 2018 nyarán hirdetett jogerős harmadfokú ítéletet a Kúria: az orvost 11 év szabadságvesztésre ítélte és végleg eltiltotta orvosi hivatásától.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!