Megváltoztatják az Uncle Ben’s csomagolását és nevét, most már rasszistának tartják

Az amerikai konzervgyártót is elérte a George Floyd halála nyomán elkezdődött folyamat, amely a rabszolgatartó múlt nyomait igyekszik eltüntetni.

  • hvg.hu hvg.hu
Megváltoztatják az Uncle Ben’s csomagolását és nevét, most már rasszistának tartják

George Floyd halála

Rég nem látott tiltakozási hullámot okozott egy rasszista rendőri túlkapás az USA-ban. A rendőri intézkedés közben meghalt afroamerikai George Floyd haláltusájáról készült videó futótűzként terjedt a neten, zavargásokat váltva ki Minneapolisban és több más városban. Floyd szimbólumává vált a Black Lives Matter jogvédő mozgalomnak, újra napirendre emelve az intézményes rasszizmus problémáját.

Ben bácsi egy képzelt karakter, akit először 1946-ban említettek, mint texasi afroamerikai rizstermesztő megtestesítője. Ezt a képet és nevet azóta is használja a rizst és konzervet gyártó Uncle Ben’s. A Mars Food, amelyhez a márka tartozik, most bejelentette, hogy a nevet és a csomagolást is megváltoztatják – írta a The Guardian.

Frank Brown egyébként, akiről Uncle Bent mintázták, a cég közleménye szerint egy sokak által kedvelt chicagói szakács és pincér volt.

A döntés hátterében egyértelműen a George Floyd halála miatt elindult tüntetéssorozatok vannak, ami világszerte egy egyre hangosabb párbeszédet is elindított a színesbőrűek hátrányos helyzetéről. Számos cég is lépéseket tett az ügy és a közhangulat hatására.

Az HBO például  a héten levette a kínálatából az Elfújta a szelet, mert az rasszistán ábrázol szereplőket és az Adidas is nemrég bejelentette, hogy mostantól az amerikai állásaik 30 százalékát feketék és latinók fogják betölteni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?