Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A bankok és az energetikai cégek részvényeinek árfolyama mutatott parádés emelkedést, miután úgy tűnik, sikerül leszerelni az uniós pénzeket blokkoló lengyel és magyar kormányt.
Nagyot ugrottak a tőzsdei cégek árfolyamai Magyarországon és Lengyelországban, miután kiderült, megoldást találtak - egyelőre legalábbis a német a magyar és a lengyel kormány - arra, hogy utóbbi kettő elálljon az uniós pénzek blokkolásától - írja a Portfolio.
A lap szerint a leginkább a bankpapírok és az energetikai vállalatok árfolyama emelkedett. Az OTP árfolyama több hetes oldalazás után indult el felfelé, és a Molnak sem jött rosszul a fejlemény, bár még így is 29,4 százalékos mínuszban van idén.
A lengyel WIG20 2,4 százalékkal nőtt, ahol a legjobban az elsősorban olajfinomítással és az ehhez kapcsolódó termékek kereskedelmével foglalkozó Lotos teljesített jól, de örülhetnek Lengyelország legnagyobb áramtermelőjének, a Polska Groupa Energetycznának a részvényesei is. A lengyel bankszektorban a Pekao könyvelhetett el még szép eredményeket. A lap szerint az európai tözsdéken is jó hangulat uralkodott, de a magyar és a lengyel piac messze felülteljesített.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.