Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A miniszterelnök nemrég végzett a kormányülésen, ahonnan Brüsszelbe utazik a csütörtöki EU-csúcsra.
Új, pár másodperces videóval jelentkezett a szerdai kormányülés után Orbán Viktor. A miniszterelnök ebben először arról beszél, hogy meghozták “a járvány kezeléséhez szükséges döntéseket”. Majd kitér arra is, hogy indul Brüsszelbe.
Ma este még háttértárgyalások, holnap reggel partraszállás”
– fogalmazott a videóban a kormányfő.
Orbán a következő EU-csúcs miatt utazik Brüsszelbe, amelyre csütörtökön és pénteken kerül sor. És ahol minden bizonnyal a két tagállam, Magyarország és Lengyelország vétóvitája is téma lesz.
A felvétel érdekessége, hogy Orbán szinte győzelemről beszél benne. Miközben egy újabb, szerdai fejlemény szerint a magyar és a lengyel kormány állítólag hajlandó elállni a vétótól.
Mint ismert, a magyar és a lengyel kormány gyakorlatilag hetek óta blokkolja az uniós pénzek elfogadását, melynek oka a kifizetésekhez kötött jogállamisági feltételrendszer. Ha ez sérül, valamilyen probléma merül fel, akkor a megítélt támogatást elvehetik a tagországoktól. A büdzsé blokkolása azért is érthetetlen, mert rekordméretű, 1800 milliárd eurós uniós költségvetési csomagról van szó, melynek egyik legnagyobb haszonélvezője éppen e két ország lenne.
Az ügyben hetek óta zajlanak a tárgyalások, a kérdésről legutóbb Varsóban egyeztetett Orbán Viktor magyar és Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”