Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Több mint 800 százalékkal emelkedett a digitális fizetőeszköz árfolyama 2020 márciusa óta.
Újabb rekordot döntött a bitcoin árfolyama, amikor vasárnap elérte a 34 800 dollárt – írja a Reuters. A vasárnapi csúcshoz még hétfőn is meglehetősen közel áll a digitális fizetőeszköz: egy bitcoin 33 365 dollárt, azaz nagyjából 9,84 millió forintnyit ér.
A kriptovaluta árfolyama több mint 800 százalékkal emelkedett március óta – nem függetlenül a befektetők aggodalmaitól a koronavírust kísérő gazdasági válság miatt. A bitcoin ára decemberben lépte át először a 20 ezer dollárt, ami ugyancsak történelmi csúcs volt.
A legerősebb hasonló fizetőeszköz az etherum, ezt most vasárnap is 1014 dolláron jegyezték.
Az elektronikus fizetési módok sikere nyomán tavaly az Európai Központi Bank is vizsgálni kezdte a digitális euró kibocsátásának lehetőségét.
Aminek jót tett a koronavírus: történelmi csúcson a bitcoin
2017-ben még csupán megközelítette, most viszont már át is lépte a 20 000 dolláros értéket a bitcoin. Ezúttal viszont nem csak meggondolatlan kisbefektetők nyúltak a kriptopénzhez, mint három éve, hanem az évtizedes rutinnal rendelkező profik, és a nagyvállalatok vásárlásai hajtják az árfolyamot.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?