Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A jegybankelnök arról írt, mi hozhatja el a gazdasági sikert Magyarországnak.
Az új évtized kockázatos lesz, és Magyarország csak akkor nyerhet, ha annak minden változását ki tudja használni – írta hétfőn közzétett írásában a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke. Matolcsy György a Novekedes.hu oldalon foglalta össze azokat a tanulságokat, amiket a legeredményesebb országok példái mutatnak.
A sikert – mint írta – mindenütt a technológiai forradalom mozgatta az utóbbi években, és ebben az évtizedben is ez lesz a siker kulcsa. Digitálissá kell alakítani az államot, az oktatást, a háztartásokat, az üzleti szektort, és kell legalább egy világelső magyar technológia. Erre a legtöbb esély a digitális egészségiparban, és a hozzá kapcsolódó területeken látszik, megszületése pedig egyetemek innovációs-tudományos parkjaiban várható – tette hozzá.
Tíz éve hirdette meg Matolcsy György, hogy az EU élére törünk
Tíz éve mutatta be Matolcsy György a Széll Kálmán-tervet. A kormány akkor hirdette meg az összefogást az államadósság ellen, a közmunkaprogramot, de a rezsi befagyasztását is. A cél nagyra törő volt: az évtized közepére az EU éllovasa lesz Magyarország. Megnéztük, mi jött össze ebből.
A jegybank vezetője úgy véli, hogy a városoknak is fontos szerepük lesz a jövő alakításában, és közben felértékelődnek a nagy- és óriásrégiók. Magyarország számára az egységes a Kárpát-medencei gazdasági tér, és V4 lehet a kitörési pont, akár további államokkal bővítve.
Matolcsy úgy folytatta: „az nyer, aki megakadályozza a középosztály szétesését, sőt bővíti azt.
Az veszít, aki csak az 1 százalék, sőt a 0,1 százalék érdekét nézi. Magyarország jó esélyekkel rendelkezik a középosztály kiszélesítésére.”
Ezt a demográfiai programokon túl az otthonteremtés, a világszínvonalú felsőoktatás, a fejlett egészségügy mozdíthatja elő szerinte. Felhívta a figyelmet a fenntarthatóság megteremtésére is, amit szerinte a technológiai fejlődés eredményei segíthetnek elő.
Az MNB-elnök írása az adatgazdálkodás szerepének elemzésével zárul. Matolcsy György szerint mérni kell minden állami tevékenységet, főképp az oktatást, a gyógyítást, és a beruházások hatékonyságát, miként a piac is méri az üzleti élet minden területét, szereplőjét és döntését. A mérésekből keletkező adatokat fel kell használni az irányítás minden szintjén, alapanyagként kell kezeli a termelésben és a szolgáltatásban – tette hozzá.
Matolcsy szerint Észtországról kellene példát vennünk
Matolcsy György szerint Magyarország szintet léphetne a fenntartható felzárkózásban azzal, ha a legjobb egyetemek köré innovációs parkokat, okoskerteket építenének, amelyek bölcsői és keltetői lehetnének egy magyar innovációra és tulajdonra épülő vadonatúj gazdaságnak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Borítékolható volt az Ukrajna csatlakozása elleni, a „nemzeti konzultációknál több, a népszavazásnál kevesebb” voksolás eredménye, amelynek nem csak a nemzet állítólagos egységének demonstrálása volt a célja, hanem a kampánygépezet éles tesztelése is.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.