A liszt, a hús és a tojás után a tej is jelentősen drágulni fog - számolt be az RTL Klub Híradója.
Már 30%-os költségugrásról beszélnek a terméktanácsnál, és akárcsak a húsipar, ők is a takarmányárak drámai emelkedésére hivatkoznak. Azt mondják, a többletterhet fokozatosan hárítják a vevőkre.
A sajtért, a vajért és a tejfölért is többet kérhetnek a boltokban.
A csatorna emlékeztet, hogy a KSH adatai szerint egy háromtagú család évente átlagosan 130 ezer forintot költ tejtermékekre, azaz példuál egy 10 százalékos drágulás évi 13 ezer forinttal növelheti a kiadásokat.
További részéletek az RTL Klub híradásában: