Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
214,6 millió eurótól, azaz nagyjából 77 milliárd forinttól esünk el egyelőre.
Szerdán megírtuk, hogy minden jel arra mutat: a kormány nem fog megfelelő, független szervezetet találni, amely szétosztja a Norvég Alap civil szervezeteknek szánt támogatásait, ugyanis Orbánék mindenképp bele szeretnének szólni, hova mennek a pénzek. Ennek tudatában félő volt, hogy Magyarország elesik attól a 214,6 millió eurós, átszámítva közel 77 milliárd forintos támogatástól, melyet az Európai Gazdasági Térség országai kapnak, hazánk a harmadik legtöbbet.
A csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely megerősítette:
nem sikerült kiválasztani a szervezetet, amely a Norvég Alap pénzeit szétoszthatná.
Ezáltal a decemberben aláírt szerződés lejár, teljesítés nélkül. Gulyás szerint Norvégia „tartozik nekünk ezzel a pénzzel, de nem találták meg azt a formát, amelyben ezt leróhatnák.”
Órákkal a határidő előtt sem dőlt el, kik oszthatják el a Norvég Alap támogatásait
Még mindig nem hirdették ki, melyik szervezet oszthatja szét a Norvég Alap támogatásait, a norvég kormány azt állítja, bár az elmúlt napokban is tárgyaltak a magyarokkal, a hét második felében lehet eredmény.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Orbán Balázs egész Magyarország nevében óhajtotta ezt, és azzal biztatott, hogy Varga Juditnak sikerült.