Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Valamelyest erősödött a forint euróval szembeni árfolyama a kamatdöntés után.
361-ről 359-ig erősödött a forint euróval szembeni árfolyama, miután a jegybank Monetáris Tanácsa közzétette, hogy jelentősen, 30 bázisponttal 1,2 százalékra emeli az alapkamatot. A forint azonban innen újra gyengülni kezdett.
A jegybank júniusban kezdett alapkamat-emelési ciklusba, az eddigi két emelés alapján 30 bázispontos lépésekben fognak haladni, akár havi rendszerességgel.
A forint július 22-e óta gyengült, az euróval szembeni árfolyam július 26-án meghaladta a 360 forintot. A jegybanknak elvileg nincs árfolyamcélja, a forint árfolyamával nem foglalkozik, gyakorlatilag a gyenge forint megdrágítja az importot, hiszen euróban adott árú termék, nyersanyag stb. az importőrnek több forintjába kerül, ha csak több forint ér ugyanannyi eurót. Az importőrök az árfolyamveszteséget egy ideig benyelik, de aztán elkezdik beépíteni az áraikba, a drágulás pedig végül eljut a fogyasztói árakba, és inflációt generál – amit a jegybank kordában akar tartani.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.