szerző:
HVG
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Jól járhat az állam azzal, hogy kisebbségbe kerül az Antenna Hungáriában, amiatt pedig nem érdemes aggódni, hogy a formálódó távközlési óriásholding hozzáférhet az ügyfelek érzékeny adataihoz – állítja az új entitásban főszereplővé váló 4iG főtulajdonos-irányítója.

HVG: Látványos tőkeemeléssel beszáll a 4iG az Antenna Hungáriába, s az így létrejövő szuperholdingban az állam kisebbségi részvényes lesz. Pontosan hogyan zajlik majd ez a folyamat, milyen vagyonelemek kerülnek a cégbe, s lesznek-e abban extra kisebbségi jogai az államnak?

Jászai Gellért: Több okból is kézenfekvő a magyar állam és a 4iG együttműködése a távközlés területén, ráadásul nem is teljesen előzmény nélküli. Az Antenna Hungáriával már a tavasszal közös expanziós stratégiát jelentettünk be, amelynek alapja a két vállalatnak a Hungaro DigiTelben lévő közös érdekeltsége. Együtt valósítjuk meg az első magyar kereskedelmi műhold felbocsátását és a Föld körüli pályaszakasz üzemeltetését. Mivel tőzsdei cég vagyunk, a szuperholding kialakítása transzparens módon, teljes mértékben a hazai és nemzetközi piaci standardokat követi majd. Mind a 4iG, mind az Antenna Hungária részéről több olyan akvizíció zajlik a háttérben, amelyeket le kell még zárni, s amelyek eredménye hatással lehet a holding portfóliójára. Ezt követi majd az AH, illetve az apportálni kívánt vállalatok értékelése. Terveink szerint e folyamatok október közepéig-végéig lezajlanak, ezek után beszélhetünk a konkrétumokról.

HVG: Lassan két éve esett kútba a T-Systems-ügylet, amellyel a 4iG egy nála tízszer nagyobb vállalatot szerzett volna meg. Azóta a cég megötszörözte az árbevételét – mennyi köszönhető ebből a nyertes közbeszerzéseknek?

J. G.: A 4iG tavalyi bevételeinek 73 százaléka kötődött közvetlen vagy közvetett formában az állami szektorhoz. Ebben azonban semmi meglepő nincs, hiszen az informatikai piacon Magyarországon és a kelet-közép-európai régióban is az állam a legnagyobb megrendelő, s nemcsak a hazai piacvezető, hanem a nemzetközi multinacionális vállalatok bevételeinek a többségét is az állam biztosítja.

Az interjú teljes terjedelmében az eheti HVG Gazdaság rovatában, illetve online a hvg360-on olvasható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!