Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az Elios-botrány másik cégénél, a Sistrade kft.-nél már áprilisban elindult a végelszámolás.
Végelszámolás alá került szeptember 28-án a korábban Tiborcz István résztulajdonában is lévő Elios Zrt – értesült az RTL Híradó. A cégnyilvántartásban nincs utalás arra, miért. A csatorna kereste a cég jelenlegi vezérigazgatóját, Dénes Balázst az üggyel kapcsolatban, de nem kaptak tőle választ.
Az Elios Zrt. több magyarországi település közvilágításának korszerűsítését végezte el. Az egykor Orbán Viktor veje, Tiborcz István által vezetett, tulajdonolt cég (előbb az Elios elődje, majd az Elios) 2010. márciusában, a Fidesz közelgő kétharmados győzelme pillanataiban kezdte meg közvilágítási pályafutását: a Lázár János vezette Hódmezővásárhellyel kötötte meg első szerződését a közvilágítás korszerűsítésére. A dokumentumokból kiderült, a város ezt döntő részben uniós forrásból finanszírozta.
Ez volt a referenciamunka, a megbízást pedig sorra követte a többi, összesen nagyjából 12 milliárd forintnyi uniós pénzből korszerűsítettek az önkormányzatok. Az Elios szárnyalt, 2015-ben 7,6 milliárdos árbevétele és 1 milliárdhoz közeli adózott eredménye volt. A legsikeresebb év elején, 2015. áprilisában Tiborcz István kiszállt a cégből.
A munkákkal kapcsolatban felmerült, hogy a közbeszerzési eljárások irányítottak voltak, a kiírók és a pályázók között személyi összefonódásokat tapasztaltak. Mivel a korszerűsítéshez uniós forrásokat is igénybe vettek, az EU Csalásellenes Hivatala (OLAF) is nyomozást indított.
Az OLAF által vizsgált 35 pályázatból 17-nél úgy találták, hogy szervezett csalási mechanizmust építettek ki a pályázatok kiírásánál. Az OLAF 2017 decemberében zárta le e vizsgálatot, és a meghozandó intézkedésekre vonatkozó ajánlásokkal együtt megküldte a magyar hatóságoknak a jelentést. Véül azonban semmilyen büntetőjogi felősségrevonás nem történt, hiszen a 13 milliárd forintos EU-s hozzájárulásról a magyar kormány lemondott, mert nem nyújtott be ezekre a tételekre számlát, így nem is folytatódhatott az eljárás.
Az Elios-botrány egyik legfontosabb cége, a Sistrade Kft. már áprilisban végelszámolás alá került. A társaság április 1-jén a jogutód nélküli megszűnés mellett döntött.
A céggel szemben az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentésében konkrét vádiratot fogalmazott meg. A cég korábban 62 településen üzemeltette a közvilágítási rendszert.
A cég tulajdonosa, Hamar Endre 2013 januárja és 2014 áprilisa között a Sistrade-ben és az Eliosban is tulajdonos volt. Hamar Endre egy iskolába járt Tiborcz Istvánnal, majd 2011-től közös vállalkozást működtettek Hamar & Tiborcz Jogi és Gazdasági Tanácsadó és Szolgáltató Kft. néven.
Végelszámolás alatt áll az Elios-ügy központi cége
A Tiborcz István osztálytársnak birtokában lévő Sistrade Kft. április 1-jén döntött a megszűnés mellett.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A klímaváltozás elpusztította a Pannonhalmi Bencés Főapátság egyik jelképét, a több mint százéves fenyőket, most pedig 200 ezer kötetnyi könyvet kell fertőtleníteni a könyvtárában elszaporodott kártevő miatt.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei.
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A lyuk beomlott, és maga alá temette a 17 éves Riccardo B.-t.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.