Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Revolut neobank magyarországi vezetője Léder Tamás lett, aki korábban banki digitalizációval foglalkozott a jegybanknál.
Saját vezetőt kapott a hazai Revolut. A litvániai bejegyzésű neobank magyarországi vezetője Léder Tamás lett – írta meg a portfolio.hu az érintett LinkedIn oldalára hivatkozva.
A szakember 2020-ban csatlakozott a Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB), ahol a digitalizációs politika és szabályozási főosztály vezetéséért volt felelős.
Léder Tamás az MNB előtt kereskedelmi bankoknál töltött be stratégiai, innovációs és fintech feladatokkal kapcsolatos szerepköröket. Közgazdászként végzett, diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte 2014-ben.
A fintech alkalmazás hivatalos bankként tavaly ősz óta van jelen Magyarországon, azonban idáig nem rendelkezett önálló képviselettel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.